ORLICKÁ LIGA 2003
KOB Dobruška, SOOB Spartak Rychnov n/Kněžnou, OOB Vamberk, KOB Ústí nad Orlicí, SK Týniště n/Orlicí, ZŠ Albrechtice, OB TJ Sokol Žamberk

Pravidla Orlické ligy

Na návrh SRK byla projednána případná změna organizace společných tréninků. Místo těchto tréninků navrhuje SRK pořádání závodů pro dětské kategorie podle dřívější Pionýrské ligy.

1. Každý závod zorganizuje jeden oddíl samostatně, ale je možná i spolupráce oddílů.

2. Závod bude uspořádán pro kategorie DH 10, H12 D12, H14, D14 a "Elita", fáborky nebudou.

3. Celková účast byla odhadnuta na cca 50 – 60 dětí ze všech oddílů dohromady.

4. Pořadatel závodu si sám rozhodne, jestli bude vzhledem k majiteli lesa postupovat tak, jako při pořádáni jiných závodů nebo jestli tyto obstrukce pomine. Bude to jeho riziko.

5. Prostor závodu bude určen podle mapových možností pořadatele. Pokud by měl málo map, může se dohodnout s ostatními oddíly, že si mapu přinese každý závodník sám a před startem se trať dokreslí .

6. Kontroly budou osazené standardními lampiony.

7. Na závodech nebudou vyhlašovány výsledky. Celkové výsledky a tři nejlepší závodníci budou vyhlášeni po ukončení Orlické ligy na jednom z posledních kol VČ poháru. Hodnocení závodu bude bodové tak, aby každý dostal nějaký bod, tzn. Poslední bude mít jeden bod, vítěz tolik bodů, kolik bude v kategorii závodníků. Konečného vítěze určí celkový součet bodů za všechny závody, přitom závodník, aby mohl být vyhlášen, musí absolvovat alespoň polovinu závodů. Tím bude podpořena i pravidelná účast na závodech. Při rovnosti bodů bude rozhodovat větší počet lepších umístění v jednotlivých závodech.